Co to jest OUTLET i klasy produktów w prawdziweokazje.com

Produkty outlet to sprzęt pochodzący z końcówek kolekcji, wyprzedaży, likwidacji sklepów, po ekspozycyjny i z licytacji komorniczych, zawsze z gwarancją. Pochodzą z różnych dystrybucji krajowych, a ich cena jest do 60% niższa niż w sklepach. Mogą zawierać mikrorysy, opakowanie zastępcze lub ślady weryfikacji działania produktu. Sprawdź szczegółowy opis produktu, który chcesz kupić.

W naszym sklepie sprzedajemy produkty trzech klas: nowe, outlet klasa 1, outlet klasa 2 i outlet klasa 3.
Jeżeli w opisie produkty nie podaliśmy rodzaju produktu, oznacza że kupujesz produkt outlet klasy 1.

Towary nowe, to sprzęty fabrycznie zapakowane przez producenta – podajemy taką informację w opisie produktu.

Sprzęt outlet klasy 1 to produkty uzyskane z końcówek serii, amortyzacji stanów magazynowych i likwidacji sklepów, odnowione przez producenta (jak nowe).

Outlet klasy 2 to głównie produkty po ekspozycyjne z większymi skazami. Przy klasie 2 zawsze dokładnie opisujemy produkt i dołączamy zdjęcia skaz.

Outlet klasy 3 to głównie produkty uszkodzone lub niekompletne.  Przy klasie 3 zawsze dokładnie opisujemy produkt i dołączamy zdjęcia uszkodzeń lub braków.

Przykładowe produkty

Opakowania w większości towarów są oryginalne, w mniejszej część są to białe kartony bez nadrukowanej infografiki. Kartony mogą mieć ślady świadczące o tym, że zostały otwarte w celu sprawdzenia urządzenia.

Część produktów pochodzi z Wielkiej Brytanii. Posiadają one wtyczki brytyjskie do których zawsze dołączamy bezpieczne przejściówki. Natężenie i napięcie prądu zarówno u nas jak i w Wielkiej Brytanii jest dokładnie takie samo. We wtyczkach jest dodatkowo bezpiecznik, więc w przypadku spięcia, spali się bezpiecznik, a nie urządzenie. Jest to duża zaleta wtyczek z bezpiecznymi przejściówkami.

Produkty w klasie 2 mogą posiadać większe skazy, które zawsze uwzględnione są w opisie produktu. Uszkodzenia są jednak drobne i najczęściej powstają identyczne po kilkunastu użyciach produktu.

W produktach klasy 1 mogą zdarzyć się mikro-skazy, które w żadne sposób nie rzutują na funkcjonowanie urządzenia. Są to bardzo drobne rzeczy, zazwyczaj powstające po kilku użyciach, przy nowych produktach.

FAQ – najczęściej zadawane pytania 

Oczywiście, każdy produkt jest sprawny. Wszystkie produkty zanim trafią do sprzedaży w naszym sklepie są sprawdzane.

Towary nowe są produktami nieużywanymi, fabrycznie zapakowane. Produkty klasy 1 (odnowione jak nowe) są nieużywane. Produkty klasy 2 (outlet) – ponieważ pochodzą często z wystaw, prezentacji czy pokazów – mogą nosić ślady użytkowania. Produkty klasy 1 i 2 są sprawdzane przez producenta nim trafią do sprzedaży. W niektórych typach sprzętów w wyniku wyrywkowej weryfikacji działania, mogą pojawić się śladowe ilości wody czy substancji testujących – to normalny proces wynikający z kontroli jakości produkcji.

Klasa 1 (nowa outlet) jest pozbawiona większych skaz. W klasie 2 (outlet) produkty posiadają drobne mikrorysy na obudowie. Produkty nigdy nie są uszkodzone w postaci połamanych elementów itp. W sklepie prawdziweokazje.com nie oferujemy produktów uszkodzonych. Jeśli nie ma w opisie takich informacji produkt nie posiada większych wad.

Zawsze informujemy w opisie o ewentualnym braku ważnych elementów produktu. Jeśli takiej informacji nie ma to znaczy, że produkt jest kompletny. Czasem niektóre produkty posiadają drobne akcesoria takie jak na przykład miarka do kawy przy ekspresach, czy łyżka odmierzająca olej do frytkownicy – czyli elementy, które nie mają wpływu na pracę urządzenia mogą nie występować w zestawie. Przez to cena tych produktów jest dużo niższa.

Często są opakowania oryginalne. Pewna część może być zapakowana w kartony bez nadruku (białe). Opakowania noszą ślady otwarcia w celu sprawdzenia stanu sprzętu. Opakowania zastępcze wyglądają równie dobrze i solidnie jak opakowania oryginalne. Przed wysyłką produkty są odpowiednio przygotowywane do wysyłki i starannie pakowane aby dotarły do Ciebie bezpiecznie.

Tak, wszystkie oferowane w sklepie prawdziweokazje.com produkty posiadają gwarancję konsumencką na okres 24 miesięcy.